Gadu-Gadu Kontakt
Zagadaj na nr: 24127580
hpcsystem

monitoring

Systemy Monitoringu

Od wielu lat systemy monitoringu pomagają w zabezpieczeniu mienia, optymalizacji kosztów w firmach i wielu innych zadaniach.

W naszej ofercie znajdą Państwo systemy począwszy od prostych instalacji domowych a skończywszy na systemach

zintegrowanych z kontrolą dostępu, kontrolą czasu pracy w rozległych lokalizacjach.

W obecnej chwili najbardziej rozwojowym jest monitoring IP. Spowodowane jest to dużymi możliwościami systemu i wykorzystaniem do transportu danych protokołu TCP/IP. Stosowane kamery osiągają 5 Mpixa w przyszłości więcej. W monitoringu IP można wykorzystać istniejącą infrastrukturę o ile pozwala na to przepustowość.

Mającym mniejszą przyszłość ale wciąż popularnym jest monitoring cyfrowy w oparciu o kamery analogowe. Sygnał z kamery do rejestratora jest przesyłany w formie analogowej. Kamery analogowe oczywiście też mogą mieć bardzo dobre parametry i efektywną rozdzielczość do 960x560 czyli WD1 (poprzednio najwyższą rozdzielczością było 760x560 czyli D1).

Ważnym czynnikiem w projektowaniu instalacji jest kwestia doboru sprzętu. Sprzęt musi być dobierany tak aby nie tworzyły się tzw wąskie gardła.

Obecnie proponujemy w przypadku monitoringu z kamerami analogowymi stosowanie skrętki co pozwoli na bezproblemową migracje do systemu IP.